Érettségi utáni szakképzés

Választható szakok a 2015/2016. tanévben:

Érettségi utáni szakképzés Képzési idő
Műszaki informatikus 2 év
Elektronikai technikus 2 év
Mechatronikai technikus 2 év
Faipari technikus 2 év
Ruhaipari technikus 2 év

Iskolánk OM azonosítója: 203041

A jelentkezés feltétele: meglévő, vagy adott tanévben megszerzendő érettségi bizonyítvány
Felvételi vizsga: tanulmányi eredmény alapján, külön felvételi vizsga nincs

Jelentkezési lap letöltése :

• 13. évfolyam, érettségi utáni szakképzés

A felvételi elbírálás során előnyt élveznek az iskolánkban érettségizett tanulók.

Néhány szó az érettségi utáni szakképzésről:

Várjuk a gimnáziumokban és szakközépiskolákban érettségizett fiatalok jelentkezését, akik kedvet éreznek a mechatronika, az elektronika, a műszaki informatika, a faipar és a ruhaipar különböző területei iránt. A képzés alatt gyakorlatilag csak szakmai tantárgyakat tanulnak, majd OKJ-s szakmai vizsgát tesznek (ami szakmai vizsgabizottság előtt írásbeli, gyakorlati valamint szóbeli vizsgarészekből áll). A képzés során tanulóink az angol valamint a német szakmai nyelvet tanulják csoportbontásban.

Miért érdemes jelentkezni?

• mert a szakközépiskola befejezése és az érettségi megszerzése után itt lehet a legrövidebb idő alatt szakmát szerezni (egy vagy két év).
  • mert az itt megszerzett (szakmai)tudás a tapasztalatok szerint nagyban megkönnyíti a főiskolákra, egyetemekre való bekerülést és bentmaradást(!), az ottani jó szereplést.
  • mert ha nem sikerült elsőre a főiskolai/egyetemi felvételi, akkor itt szinten tartható, sőt tovább emelhető a szakközépiskolában megszerzett tudásszint.