Szabó István

angol nyelv
Elérhetőség:
szabo.istvan@kecskemetiszc.hu

1957-ben születtem Tiszakécskén. Első diplomámat Pécsen, a Pollák Mihály Műszaki Főiskolán szereztem, amivel villamos üzemmérnök lettem (1978). Ezt követően négy évig dolgoztam a DUTÉP vállalatnál, mint tervező, művezető, majd átjöttem ide a Kandó Kálmán Szakközépiskola és Szakiskolába (1982). Kis pihenő után újabb diplomát szereztem a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán, Budapesten, és villamosipari műszaki tanár lettem (1987). Innen kezdve nem volt megállás: harmadik diplomámat Szegeden, a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán kaptam, mint angol nyelvtanár (1995), negyediket pedig szintén Szegeden, a József Attila Tudományegyetemen, amivel középiskolai tanár lettem (1999).

Családom:

Nős vagyok. Gyermekeim Rita (1981) és Roland (1985).

Érdeklődési területeim:

Amit nagyon szeretek az a zene, a sport, a filmek és az utazás.

Angolt tanítok a 12. és 13. évfolyamon, s egyúttal én vagyok az idegennyelvi munkaközösség vezetője is. Gyakorlatioktatás-vezetőként igyekszem koordinálni a szakiskolások gyakorlati képzését és az ehhez szükséges tanműhelyek fejlesztését. Végül, de nem utolsó sorban, én lettem a 2001-ben indult minőségfejlesztési programunk felelőse.