Pataki Mária dr.

angol, biológia

Kecskeméten születtem 1956-ban. A Katona József Gimnáziumban érettségiztem, majd Szegeden, a József Attila Tudományegyetemen szereztem diplomát, biológus szakon (1980). A kecskeméti Megyei Kórházban (Patológiai Osztály) dolgoztam 1993-ig, de közben többször is voltam kutató biológusként Németországban, az ottani Orvostudományi Egyetemeken (Münster, Regensburg). Az egyetemi doktori (orvosi biológia, biokémia) címet Szegeden, a Szentgyörgyi Albert Orvostudományi Egyetemen nyertem el (1990). 1993 után több középiskolában is angol nyelvtanárként dolgoztam. Angol nyelvtanári diplomámat Budapesten, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szereztem (1998). 2001 óta dolgozom ebben az iskolában.

Érdeklődési területeim:

Magashegyi túrázás, evezés, kerékpározás, festés, fényképezés, zenehallgatás, természetgyógyászat és még sok minden más.

9-13. évfolyamon angolt vagy biológiát tanítok.