Horváth Zoltán

angol nyelv

"Believe those who are seeking the truth;
doubt those who find it."

"Azoknak higgy, akik keresik az igazságot,
ne azoknak, akik már megtalálták!"

Andre Gide

1972-ben születtem és azóta Kecskeméten lakom. A Bányai Júlia Gimnáziumban érettségiztem 1990-ben. Felsőfokú tanulmányaimat Szombathelyen végeztem a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán. Itt szereztem angol nyelvtanári diplomámat (1994) és két évvel később az egyetemi fokozatot (1996). Egy évet tanítottam a kecskeméti Bolyai János Gimnáziumban (1997/98). 1998-tól tanítok iskolánkban.

Családom:

Nős vagyok, feleségem szintén tanár.

Szabadidő:

Szeretek olvasni, utazni, zenét hallgatni és fényképezni. Ha van rá időm szívesen sportolok, elsősorban a labdajátékokat kedvelem: foci, kosárlabda, ping-pong, stb. Érdekel Anglia és Amerika kultúrája/történelme és az ottani életmód, szokások. Eddig több-kevesebb időt már sikerült eltöltenem a fontosabb angol anyanyelvű országokban (USA, Anglia, Skócia, Wales). Pár éve képeslapokat is gyűjtök, különböző témákban.

A 9. és 12. szakközepes, valamint a 13. technikus és a 9. szakiskolai évfolyamokon tanítok angol nyelvet.