Hajba Marianna

német nyelv

Az érettségi után egy évig a kecskeméti TURINFORM irodában próbáltam hasznos információkkal ellátni a városba érkező turistákat. Az iroda kényelmét 1997-ben a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző német-pedagógia szakára cseréltem. Egy félév erejéig Lüneburgban (Németország) rontottam a levegőt. 2001-ben szereztem tanári oklevelet. A jóból azonban nem volt elég, ezért 2002 és 2004 között ismét Szegedre jártam: német nyelv és irodalom szakos bölcsész és tanár lett belőlem.

2001 őszén kezdtem tanítani a Kandóban. A német nyelv és irodalom szépségeire itt sajnos csak kevesen kíváncsiak, de büszkén jelentem, hogy legalább "Egy pohár vizet" minden diákom képes kérni németül, a 9. osztályostól a 14.-ig, sőt a szakiskolások is... :)