Féken tartott lendület

Szeptember 21-én a Bács-Kiskun megyei Balesetmegelőzési Bizottság és Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. jóvoltából iskolánk knorros tanulói és a diákönkormányzat aktív tagjai lehetőséget kaptak, hogy részt vegyenek egy nem mindennapi kiránduláson. A Hungaroringen belül a Groupama tanpálya volt a cél, ahol egy jó kis előadást hallgattunk meg a közlekedési szabályok betartásának fontosságáról, majd egy kis vezetéstechnikai bemutató, gyakorlat következett. Megtapasztalhattuk, mekkor szerepe van a közlekedésben a tapasztalatnak és a reakcióidőnek. Majdnem borultunk busszal, akadálypályát teljesítettünk részeg és drogos szemüvegben, kereket cseréltünk és extrém körülmények között autóztunk. Nálunk nem kérdés, hogy bekapcsoljuk-e ezután a biztonsági övet, avagy beülünk-e bárki mellé utasként, ha úgy ítéljük meg, hogy esetleg tudatmódosult állapotban van. A tapasztalat beégett, mi nem kockáztatjuk az életünket, Ti se tegyétek, figyeljünk egymásra, közlekedjünk biztonságosan!