Természettudományos vetélkedő a Kandóban

Dátum:
2016. március 22. 14:00

Lassan egy évtizedes hagyományt követve március 22-én idén is megrendezésre került a KSZC Kandó Kálmán Szakközépiskolája és Szakiskolájában a természettudományos vetélkedő. Kezdetben a vetélkedő témája a fizika tantárgy volt, de az évek során kibővült a többi természettudományos tantárggyal (fizika, kémia, biológia). A vetélkedő független az iskolatpustól és évfolyamtól, a szakiskolások együtt versengtek a szakközépiskolásokkal. A tanulók maguk szervezték a csapatokat, 21 csapat mérte össze tudását. Idén először egy tanári csapat is benevezett a versenyre a diákok nagy meglepetésére. A 4 fős csapatok gondolkodtató, kreatív, a mindennapi élethez kapcsolódó feladatokat oldottak meg. A verseny jó hangulatban zajlott, a közös munkában a csapatok tagjai aktvan vettek részt. A vetélkedő megszervezésére és lebonyolítására két mznkaközösség tagjai és a főszervező, Majer Anita, lelkesen készültek, érdekes feladatokkal, süteményekkel és ásványvízzel várták a tanulókat. A verseny nem ért véget az eredményhirdetéssel és a jutalomosztással, a megoldatlan feladatok, kérdések a tanórákon előkerülnek. A versengés jövőre folytatódik, voltak, akik már most jelentkeztek a következő évi versenyre. (Majer Anita)