Szalagavató

Dátum: 
2015. december 12. 17:00

Iskolánk december 12-én ismét ünneplő ruhájába öltözött. A végzősök ekkor kapták meg avató szalagjaikat, mely az elkövetkező hónapokban emlékeztetni fogja őket a végső iskolai megmérettetésre. A sok öltönyben és kosztümben lévő diák megdobogtatta a szívünket. A műsor első felében tanár, ballagtató és ballagó diák is megcsillogtatta tehetségét a búcsú jegyében. Az osztályok osztályfőnökei és egy kiemelkedő diák Igazgató Úrtól kapta meg a szalagot, majd az osztályonkénti tűzés során rövid interaktív bemutató engedett bepillantást a végzős diákok eddigi iskolai életének vicces és szeretnivaló pillanataiba. A szalagok feltűzésekor mindennek jutott egy-egy bátorító szó. Az est második részében a 11. szakiskolai és 12. szakközépiskolai tanulók szórakoztatták a közönséget. „Ruhás” lányaink feketén-fehéren eltáncolták és bemutatták a közösségben lévő erőt. Az este legjobban várt pillanata az angol és a bécsi keringő volt, melyre diákjaink hosszú hónapokon keresztül készültek. A fehérben pompázó lányok és csokornyakkendős fiúk izgatottan várták a felcsendülő zenét. Büszkeség volt látni őket amint az ismerős dallamra remegő lábakkal, de biztos tartással vezették egymást a tánctéren. A táncokat a tanári kis tánccsoport zárta és a népi dallamokra elénekelt új stílusú rigmusokat, bizony nem minden hátsó szándék nélkül énekeltük.
Az este, ha lehet egy kis lépéssel közelebb hozta egymáshoz a szülőket, diákokat és tanárokat.

(Fülöp Ágnes)